Negovanje kože lica: Kućna nega vs. Kozmetički tretmani
Saznajte više o negovanju kože lica, čestim greškama i savetima za pravilnu upotrebu pilinga i maski. Da li je bolje negovati kožu kod kuće ili kod stručnjaka?
Da li je bolje negovati kožu kod kuće ili kod stručnjaka?
Mnoge žene i devojke, uključujući i mene, imale su loša iskustva sa biološkim tretmanima čišćenja i ceđenja kod kozmetičara. Često su to radile kod nestručnjaka, što je rezultiralo ožiljcima i rupama na koži. Stoga, pitanje je da li je bolje negovati se kod kuće redovno ili ipak povremeno posetiti stručnog kozmetičara?
Mnogo je bolje negovati se sama kod kuće, ali sa kvalitetnom kozmetikom, nego otići kod nekog "nazovi stručnjaka". Lepše je kada ti to uradi pravi stručni kozmetičar sa najboljom kozmetikom. Na primer, imam prijateljicu koja ima gomilu priznanja na tom polju i uvek sam zadovoljna njenim tretmanima.
Moje iskustvo sa negom kože
Imam takvo lice da mu nije potrebno često stiskanje, hvala prirodi na tome. Povremeno odem na neki polutretman da bih malo osvežila kožu. Obično to bude samo blagi piling, masaža lica i neka maska. Kod kuće slabo praktikujem neke tretmane sama. Imala sam piling koji sam koristila jednom nedeljno, što je bilo čak i previše, iako je bio na bazi meda. Ponekad stavim neku od maski koje imam, ali ipak volim da odem kod nekog stručnog za to.
Saveti za pravilnu upotrebu pilinga i maski
Piling treba stavljati jednom u 15 dana, ne više, dok masku možete stavljati jednom nedeljno. Zapravo, masku treba stavljati jednom nedeljno za održavanje kože. Ako koristite masku za dubinsko čišćenje lica, možete je stavljati dva puta nedeljno, a posle jednom nedeljno za održavanje. Ova maska postepeno izvlači mitesere i nemate potrebe da idete na čeđenje.
Za masnu kožu preporučuje se maska za dubinsko čišćenje koja čisti kožu iznutra, dok za suvu kožu hidratantna maska koja joj vraća vlagu i hidrira je. Piling od Artistry ima fine granule jojobe u sebi i koža posle njega bude kao svila.
Česte greške i kako ih izbeći
Vezano za temu, juče mi je došla devojka sva otečena i crvena jer već treći dan ne može joj se koza smiriti posle čeđenja kod kozmetičara. Sve je više takvih problema. Piling treba raditi jednom nedeljno, a tako i masku. Ako preterate sa maskama, kao što je jedna devojka koja ih je stavljala 6 puta u nedelji, to može dovesti do iritacije kože.
Za mitesere, preporučuje se prvo napariti lice pod parom, a zatim očistiti kožu iseckanim peršunom. Kasnije preći vatom preko lica i videćete kako su vam se skinuli miteseri. Naravno, neće sve odmah prvog puta. Ne treba ih čediti jer će vam ostati rupe i ožiljci.
Kućni tretmani protiv mitesera
Ako ne želite da idete kod kozmetičara, postoji nekoliko kućnih tretmana koje možete probati. Jedan od njih je upotreba nežnih voćnih kiselina koje se nalaze u pomorandži. Ove kiseline uspešno će ukloniti mrtve ćelije na koži i pročistiti proširene pore. Lice blago izmasirajte kriškom ovog voća bogatog vitaminima.
Maramice za skidanje šminke ne treba često koristiti jer su čista hemija. Umesto toga, koristite prirodne maske i pilinge koji će vašu kožu učiniti zdravom i blistavom.
Zaključak
Negovanje kože lica je važan deo svakodnevne nege. Bilo da se odlučite za kućnu negu ili posete stručnom kozmetičaru, važno je da koristite kvalitetne proizvode i da ne preterujete sa tretmanima. Pravilna upotreba pilinga i maski može vam pomoći da održite zdravu i lepu kožu bez potrebe za čestim posetama kozmetičaru.